sobota, 18 maja 2013

Adventure Park in Danao (Bohol)


Adventure Park in Danao (Bohol)
Kto nie lubi adrenaliny? Ten lepiej niech omija Danao;p Postaram się opisać wrażenia choć trudno ubrać w słowa wszystkie emocje! Otóż w Danao są idealne warunki – dwie w miarę blisko położone od siebie góry i pomiędzy rozciąga się przepiękna dolina z rzeką i gęstą dżunglą. Pomiędzy szczytami ciągną się stalowe liny, na których odbywa się cały fun tego dnia.
Zaczęliśmy delikatnie i spokojnie – od suislide (derives from suiside – samobójstwo). Pomimo, że brzmi dosyć groźnie i mało zachęcająco, było bardzo przyjemnie i głównie polegało na podziwianiu przepięknych widoków. Swobodny zjazd po linie nachylonej pod niewielkim kątem rozciągającej się pomiędzy wzgórzami, gdzie na drugim końcu była przesiadka i powrót na stronę, z której przyjechaliśmy. Przypięci byliśmy w zabawnym kombinezonie, który był podczepiany do liny w pozycji supermana;p
Druga atrakcja, której nie można ominąć w parku to – plunge! Mogę porównać to nieco do skoku na bungee, choć plunge odbywa się w pozycji siedzącej i to pan decyduje kiedy cie zrzucić z rusztowania z 200m góry;) Samo swobodne spadanie daje chwilowy skok adrenaliny, a następnie wisimy nad środkiem doliny podziwiając widoki i bujając się intensywnie aż do momentu wciągnięcia na górę… Miły pan Filipińczyk obsługujący na rusztowaniu tylko pyta: Did you like it? Hahaa stupid question..of course! I wanna jump again!
Kamila